Update van Evi
Evi's maandupdate
Inhoudsopgave
Samenvatting
De markt
Rendement Evi fondsen
De portefeuille
Beleggen in opkomende markten
Wat zijn opkomende markten?
Wat valt op binnen opkomende markten?
Belegt Evi in opkomende markten?
Terugblik
Degelijke economische groei
Inflatie dwingt Fed en ECB tot renteverhogingen
Geopolitieke spanningen houden energiemarkten alert
Rendement aandelen
Rendement obligaties
Vooruitblik: onze visie
Actuele portefeuille
Van grondstoffen naar chips
De samenstelling van aandelen uit opkomende landen is de afgelopen vijftien jaar sterk veranderd. In 2010 waren banken, energiebedrijven en producenten van grondstoffen nog dominant. Tegenwoordig is technologie veruit de grootste sector.
De positie van de technologiesector steeg van ongeveer 13% in 2010 naar 45% in 2026. Deze groei komt vooral door de opkomst van grote chipbedrijven uit Taiwan en Zuid-Korea, die profiteren van de wereldwijde vraag naar halfgeleiders en toepassingen van kunstmatige intelligentie.
Daarmee zijn opkomende landen minder afhankelijk geworden van grondstofbedrijven in hun indices, maar juist sterker afhankelijk van technologie en een beperkt aantal grote Aziatische bedrijven.

Opkomende landen bieden nieuwe groeikansen. De toenemende concentratie in technologie maakt goede spreiding extra belangrijk.