Update van Evi
Maart werd voor beleggers gedomineerd door de oorlog in het Midden-Oosten en de sluiting van de Straat van Hormuz door Iran. Stijgende olieprijzen zorgen voor hogere inflatie en zetten tegelijk de economische groei onder druk.
Evi's maandupdate
Maart werd voor beleggers gedomineerd door de oorlog in het Midden-Oosten en de sluiting van de Straat van Hormuz door Iran. Stijgende olieprijzen zorgen voor hogere inflatie en zetten tegelijk de economische groei onder druk.
Inhoudsopgave
Samenvatting
De markt
Rendement Evi fondsen
De portefeuille
Evi en valutarisico
Valutarisico
Waarom wel of niet afdekken valutarisico?
Terugblik
Groeiverwachtingen dalen door oorlog Midden-Oosten
Marktverwachtingen rentebeleid veranderd
De-escalatie in het Midden-Oostenconflict?
Rendement aandelen
Rendement obligaties
Vooruitblik: onze visie
Actuele portefeuille
In maart lieten belangrijke economische indicatoren een verslechtering zien. De samengestelde inkoopmanagersindex, die de activiteit in de industrie en dienstensector meet, daalde in zowel de VS als de eurozone. De indices wijzen nog wel op economische groei, maar deze groeit duidelijk minder hard. In de eurozone is het herstel van de afgelopen maanden daarmee grotendeels tenietgedaan.
Opvallend is dat de industrie het relatief beter deed dan de dienstensector, ondanks hogere energieprijzen die juist de industrie raken. Dit zien wij niet als een teken van een nieuw industrieel herstel.
In de VS lieten de ISM-indices een vergelijkbaar beeld zien: nog groei, maar met oplopende kosten voor producenten. De banengroei herstelde tijdelijk, mede door gunstige omstandigheden, wat de zorgen over een sterke groeivertraging iets verlichtte. Het consumentenvertrouwen daalde echter verder, zowel in de eurozone als in de VS. Op korte termijn verwachten we daardoor een afkoeling van de economische groei, vooral in Europa.